اولین جلسه شورای عالی بانوان خانه سازمان های غیردولتی استان برگزار شد .

اولین جلسه شورای عالی زنان استان در روز دوشنبه ۳۱ شهریور ماه به همت خانه سازمان های غیردولتی با حضور مدیر کل امور بانوان سرکار خانم فرجی، مشاور استاندار در امور جوانان سرکار خانم آخانی ، سرکار خانم جواهری و جمعی از بانوان فعال در حوزه سازمان های غیردولتی استان برگزار شد.

دکتر آقاخانی مدیر عامل خانه هدف خانه سازمان های غیردولتی را از شکل گیری این شورا پیگیری موضوعات حوزه بانوان به صورت تخصصی، توسط خود بانوان به عنوان عضوی تاثیر گذار در خانواده و اجتماع عنوان نمودند. ایشان با اشاره به بخشی از فعالیت خانه افزودند در حال حاضر کارگروه بین الملل خانه با ارائه مشاوره به سمن ها ی استان درصدد آن است تا ارتباط سمن ها با سازمان ملل برای تعریف پروژه هایی در سطح بین الملل برقرار شود و بیان داشتند یکی از وظایف این شورا تعریف پروژه ای در سطح بین الملل با تعیین الویت موارد در این حوزه می باشد.

سرکار خانم جواهری مشاور نماینده ولی فقیه و امام جمعه اراک با اشاره به اینکه مشکلات و مسائل مرتبط با حوزه بانوان در جلسات متعدد با حضور متولیان استان مطرح گریده است و بیان مسئه کمکی به حل مشکلات نخواهد کرد ایشان عنوان داشتند کلیه موارد باید در ۲ بخش، کمک به پیشگیری از آسیب ها با الویت بندی مشکلات و کمک به آسیب دیدگان پیگیری شود.

سرکار خانم فرجی مدیر کل امور بانوان استان نیز افزودند تکرار مشکلات راهی برای حل آن ها پیش روی ما نخواهد گذاشت وباید کلیه معضلات در سطح استان رصد شود و با بررسی آن ها مواردی که دارای اهمیت است با تدوین برنامه ای جامع و تخصصی سعی در رفع آن ها شود و تلاش شد از تخصص مردان هم در این حوزه استفاده کنیم چرا که طی کردن فرآیند توسعه کشور نیازمند توان و تجربه زنان و مردان به عنوان منابع انسانی و سرمایه های اجتماعی کشور  می باشد.

در ادامه هر یک از نمایندگان سازمان های مردم نهاد به بیان نظرات و موارد خود پرداختند و پس از رای گیری هیات رئیسه ۷ نفره به شرح زیر انتخاب شدند.

معصومه دانشمند- جمیله شکرایی- پروین جهانبان- فاطمه چقایی- صغری آتشیان- بهناز مهردوست – مریم لطیفی

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2,708 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>