اولین جلسه کارگروه مشترک فضای مجازی و امنیت عمومی خانه سازمان های غیردولتی استان و معاونت اجتماعی فا استان برگزار شد.

این نشست در روز چهارشنبه ۹۴/۰۴/۲۴ در سالن جلسات خانه سازمان های غیردولتی با حضور نمایندگان هر دو حوزه تشگیل گردید.

این کارگروه به ریاست معاونت اجتماعی و دبیری خانه سازمان های غیردولتی استان با هدف اطلاع رسانی و آموزش در راستای جلوگیری از سوء استفاده در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی با توجه به جرایمی که به وقوع می پیونند تشکیل شده است.

مدیر عامل خانه عنوان داشتند یکی از برنامه های این کارگروه پایش، برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت و تخصص صاحبنظران برای کاهش جرایم رایانه ای و همچنین فضاهای مجازی می باشد. با توجه به اینکه در کشور در حوزه های مختلف دارای خلا فرهنگی هستیم و زیرساخت های لازم برای استفاده از تکنولوژی های نو و جدید شکل نمی گیرد ما همواره با مشکلات و چالش های عدیده ای روبرو هستیم و باید تلاش نماییم تا این خلا هارا پر کنیم و در این حوزه مشکارکت های مردمی و استفاده از توان این حوزه می تواند بسیار گره گشا باشد.

سرگرد خلجی  نیزعنوان داشتند با پیشرفت علم ، تکنولوژ ی های جدید پا به عرصه گذاشتند که به تبع آن جرایم نیز تغییر نموده است که برای پیشگیری از وقوع بسیاری از جرایم باید آموزش و اطلاع رسانی در الویت قرار گیرد چرا که بسیاری از سوأ استفاده هایی که در این فضاها صورت می پذیرد ناشی از عدم آگاهی است ایشان افزودند در این راستا باید به نمایندگان و مسئولین موسسات، ادارت و نهادهای دولتی  آموزش های لازم ارائه شود و سپس از طرق تولید محتوی توسط گروه های کارشناسی به اطلاع رسانی در گروه ها و اقشار مختف پرداخته شود.

با توجه به اهیمت موضوع مصوب شد جلسات کارگروه به صورت ماهیانه برگزار شود و کارگاه های آموزشی ویژه نمایندگان ، شبکه های تخصصی سمن ها، دبیران و روسای کارگروه برگزار شود و همچنین اطلاع رسانی از طریق فضای های مجازی و پیامک با ارائه محتوی از سوی معاونت اجتماعی صورت پذیرد.

 

بیانیه ماموریت کارگروه فضای مجازی و امنیت عمومی

کارگروه فضای مجازی و امنیت سازمان های مردم نهاد، مجموعه ای است  غیرسیاسی، غیرانتفاعی و داوطلبانه، متشکل از منتخبین شبکه های تخصصی سازمان های مردم نهاد و پرسنل نیروی انتظامی و مشاورین تخصصی،که به منظور نشرآگاهی عمومی در فضای مجازی، مطالبه گری وظایف دستگاه های متولی و اجرای برنامه های مرتبط در حوزه فضای مجازی در استان مرکزی و در چهارچوب قوانین جاریه کشور فعالیت می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2,708 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>