شورای هماهنگی سازمان های مردم نهاد شهرستان محلات

سومین نشست خانه سازمان های غیردولتی استان مرکزی در راستای افرایش تعامل با تشکل های شهرستانی در روز چهارشنبه مورخ ۹۰/۳/۲۵ در شهرستان محلات و با حضور جناب آقای یار محمدی فرماندار محلات و جمعی از سمن های آن شهرستان و اعضای هیئت مدیره خانه برگزار شد.
در ابتدای جلسه فرماندار محترم محلات ضمن خیر مقدم بیان داشتند سازمان های مردم نهاد شخصیتی حقیقی مستقل، غیردولتی و غیرانتفاعی هستند که برای انجام فعالیت خود به صورت داوطلبانه و به صورت کاملا غیرسیاسی طبق آئین نامه ای مدون از سوی قانون گذار فعالیت می نماید و بیان داشتند که در حال حاضر حدود ۲۸ تشکل در سطح شهرستان محلات در حال فعالیت هستند و از سمن های حاضر در جلسه درخواست نمودند که طبق مفاد آئین نامه و اساسنامه خود فعالیت و از هر گونه اقدام سیاسی بپرهیزند و عنوان داشتند که فرمانداری به عنوان نماینده دولت در راستای رسیدن آنها به اهدافشان کمک خواهد نمود.
سپس هر یک از سمن ها حاضر در جلسه ضمن معرفی، از نحوه عملکرد ، تجربیات، مشکلات موجود صحبت و دیدگاههای خود را در خصوص تعامل بیشتر با مرکز استان عنوان نمودند.
در ادامه آقای آقاخانی مدیر عامل خانه ضمن تشکر از برگزاری جلسه تقدیر ویژه خود را از فرماندار به خاطر داشتن بیشترین تعامل با خانه اعلام نموده و بیان داشتند نقش اصلی که یک تشکل بر اساس آن شکل می گیرد نشر آگاهی در جامعه است که خود عامل مهمی در حل بسیاری از معضلات در جامعه بوده و عنوان نمودند ما سازمان های مردم نهاد خدمت صادقانه و بی منت را سرلوحه کار خود قرار داده و به آن افتخار می کنیم. سپس در خصوص یرخی از مفاد آئین نامه مصوب هیئت وزیران صحبت هایی ارائه و بیان داشتند که این قوانین اختیاراتی را برای سازمان های مردم نهاد فراهم نموده که از سوی دستگاههای دولتی لازم الاجراست. سپس در خصوص شکل گیری ستاد صیانت از حقوق شهروندی و اتاق فکر خانه گزارشی ارائه و عنوان داشتند هدف این است که از شهرستان ها هم نمایندگانی در جلسات حضور داشته و کلیه موارد را پی گیری نمایند.
در ادامه جلسه یک هیئت مدیره ۵ نفره با رأی حاضرین جهت شورای هماهنگی انتخاب و از بین آنها جناب آقای نکویی از موسسه خیریه دارالاایتام به عنوان دبیر جهت ارتباط با خانه سمن های استان معرفی شد.
پس از اتمام جلسه در راستای اهداف خانه و جهت آشنایی یا فعالیت تشکل های شهرستان محلات از موسسه خیریه علوی، خیریه دارالایتام و کانون بانوان محلات بازدید به عمل آمد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2,104 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>