معرفی شوراهای هماهنگی سازمان های مردم نهاد شهرستان های استان

خانه سازمان های غیردولتی استان مرکزی در راستای اهداف خانه و ایجاد ساختاری منسجم و به منظور افزایش تعامل سازمان های مردم نهاد شهرستان با مرکز استان، انتقال تجربیات میان سازمان های مردم نهاد، افزایش هم اتندیشی و آگاهی از نحوه عملکرد آنان به صورت مستمر، اقدام به تشکیل شوراهای هماهنگی سازمان های مردم نهاد شهرستانی نموده است. این شورا سبب ایجاد یک ارتباط دوسویه مثبت میان سمن ها با یکدیگر و از سوی دیگر دستگاههای دولتی می گرددکه این رویکرد یک موج جدید در حوزه سمن های استان محسوب می گردد و می تواند در جهت رفع مشکلات سمن ها موثر واقع شود. در این راستا خانه سمن های استان و دفتر امور اجتماعی استانداری رویکرد خود را در سال ۱۳۹۰ بر توانمندسازی سمن های شهرستانی قرار داده تا از این طریق بتواند افزایش تعاملات فی مابین و هم افزایی توان آنها سمن های شهرستانی نیز با مجموعه فعالیت ها، طرح ها و پروژه هایی که در مرکز استان اجرا می شود آگاه شده و بتوانند ارتباطات خود را با دستگاههای دولتی در مرکز استان توسعه داده و آنها را در مسیر نیل به اهدافشان یاری رساند.
ساختار شورا:
این شورا از هیأت مدیره ای ۳ یا ۵ نفره شکل گرفته که از بین سازمان های مردم نهاد هر شهرستان از طریق برگزاری انتخابات آزاد انتخاب می گردند و از بین اعضاء هیآت مدیره یک نفر به عنوان دبیر جهت ارتباط مستقیم با خانه سمن ها، شبکه ها و همچنین با سایر موسسات در سطح استان و اطلاع رسانی در سطح شهرستان انتخاب می گردد و نماینده سمن ها در هیات نظارت به عنوان دبیر مسئولیت هماهنگی موارد را به عهده دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2,104 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>