نشست سازمان های مردم نهاد حوزه سلامت استان با سرکار خانم هاشمی رفسنجانی ریاست بنیاد امور بیماریهای خاص کشور

در این نشست دکتر آقاخانی مدیر عامل خانه ضمن خیر مقدم بیان داشتند در سطح کشور، استان مرکزی به عنوان اولین استانی است که سازمان های مردم نهاد را در قالب خانه گرد هم آورده و به صورت تخصصی در قالب ۸ شبکه فعالیت می نمایند و توانسته با ایجاد همدلی از کلیه ظرفیت و توان سمن ها در بخش های مختلف استفاده نماییم.

در ادامه جناب آقای دکتر صدیقی به نمایندگی از انجمن حمایت از بیماران سرطانی استان عنوان داشتند آمار سرطان در سطح استان رو به افزایش است به ویژه در شهر اراک از شیب بیشتری برخوردار است. بررسی های صورت گرفته نشان دارده که سن سرطان رو به کاهش است و باید بررسی جدی نماییم که چرا کاهش سن و افزایش تعداد را در سطح استان داشته ایم.ایشان افزودند که اهداف انجمن پیگیری مطالبات حقوق بیماران و برخورداری از درمان با کمترین هزینه می باشد. همچنین بر فرآیند پیشگیری و غربالگری تاکید نمودند.

آقای شایان فر مدیر عامل انجمن تالاسمی عنوان داشتند در حوزه درمان بحث بیماری های خاص بسیار عمیق و جدی است و با توجه به تلاش هایی که از سوی بنیاد امور بیماریهای خاص صورت گرفته می توان اثرات آن را به عینه مشاهده نمود.

در ادامه جلسه با توجه به تخصصی بودن جلسه هر یک از نمایندگان شبکه ها توضیح مختصری در خصوص فعالیت ها  و سمن های زیر مجموعه خود ارائه نمودند.

خانم  هاشمی نیز به اقدامات انجام شده توسط بنیاد امور بیماریهای خاص کشور پرداخته و تاکید نمود علی رغم اقدامات خوبی که در این حوزه انجام شده است اما به هیج وجه این اقدامات در شان ملت ایران نبوده و بایستی با استفاده از امکانات موجود و مدیریت مطلوب منابع به رفع  مشکلات حوزه های مختلف خصوصا حوزه سلامت بپردازیم. ایشان افزودند با توجه به توصیه هایی که در دین ما شده است که هر فرد وظیفه دارد برای یک روز زنده ماندن  تلاش نماید باید از تمام توان خود را برای حمایت از این بخش به کار بگیریم. ایشان افزود بهداشت و درمان رایگان حق همه مردم است و شما سازمان های مردم نهاد باید مطالبات مردم را پیگیری نمایید.

 در خصوص سایر مشکلات نیز  پیشنهاد نمود موارد جمع بندی و جهت پیگیری و اقدام لازم به ایشان منعکس شود. ایشان تقبل نمود به منظور کمک به مشکلات بیماران کلیوی در صورتیکه فضای لازم توسط دستگاههای  استان تامین شود، تجهیزات مورد نیاز توسط بنیاد امور بیماریهای خاص کشور تامین می گردد.

در پی برنامه های سفر یکروزه خانم دکتر هاشمی رفسنجانی ، رئیس محترم بنیاد امور بیماری های خاص کشور به استان مرکزی از ساختمان هتلینگ انجمن حمایت از بیماران سرطانی استان  و انجمن حمایت از بیماران ام اس استان بازدید نمودند . ساختمان هتلینگ انجمن حمایت از بیماران سرطانی با داشتن  ۴۰ سوئیت مجهز جهت اسکان خانواده بیماران سرطانی با کمک خیرین استان به زودی آماده ارائه خدمات می باشد که با اسکان این دسته از بیماران هزینه های درمان آنها کاهش می یابد .

در ادامه نیز از مرکز فیزیوتراپی انجمن حمایت از بیماران ام اس استان بازدید داشت که با توجه به وجود امکانات مجهز فیزیوتراپی در این انجمن مقرر گردید دیگر بیمارانی که نیازمند فیزیوتراپی می باشند با هماهنگی انجمن از این امکانات استفاده نمایند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2,748 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>