نشست شورای هماهنگی خانه سازمان های غیردولتی با مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی

 

نشست هم اندیشی شورای هماهنگی خانه سازمان های غیردولتی با مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری جناب آقای فتح آبادی در روز سه شنبه ۲۸ فروردین ماه برگزار شد.

این جلسه با دستور کار اعلام برنامه های پیشنهادی سال جاری خانه برای پیشبرد مطلوب امور اجتماعی در حوزه مشارکت های مردمی  و بررسی اهم برنامه ها، اهداف  الویت ها و تکالیف دیده شده برای حوزه مشارکت های اجتماعی در برنامه ششم توسعه برگزار شد.

 این برنامه ها بر مبنای الویت های موجود در طرح تقسیم کار ملی در راستای کنترل و کاهش آسیب ها در بخش هایی از جمله حاشیه نشینی، اعتیاد، طلاق، زنان سرپرست خانوار، زندانیان و خانواده های آنان، کودکان، دانش آموزان، دانش جویان آسیب های موجود در فضای مجازی و ….تدوین می شوند.

آقای فتح ابادی نیز عنوان داشتند سلسله جلسات مشترک با ۵۷ دستگاه اجرایی استان تا تاریخ ۱۰ اردیبهشت ماه در راستای تدوین برنامه های مشترک تا پایان سال ۱۳۹۷ در راستای تکالیف دیده شده در برنامه ششم توسعه در حوزه کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در راستای جلوگیری از موازی کاری و صرفه جویی در منابع در حال برگزاری است . در ادامه افزودند برنامه های تدوین شده به طور مستمر تا پایان سال بررسی و ارزیابی خواهد شد.

در این جلسه مدیرکل امور اجتماعی فرهنگی تاکید نمودند تا محورهایی همچون :

-اجرای برنامه های نو و ابتکاری

-تعامل بیشتر خانه با سازمان های مردم نهاد در شهرستان

-جلسات تخصصی با مدیران

-پیگیری ثبت شبکه ها

-پیگیری طرح سامانه سحام

-تعامل با نهادهای مدنی دیگر

-تقویت و توانمندسازی سازمان های مردم نهاد

-معرفی دستاوردهای سمن های استان

-تدوین سند راهبردی مشارکت های اجتماعی

در الویت کار خانه سازمان های غیردولتی قرار گیرد.

در ادامه در خصوص برگزاری برنامه های عمالیاتی مشترک با دفتر اموراجتماعی تا پایان سال ۱۳۹۷ تبادل نظر و حدود ۳۵ برنامه مورد تایید قرار گرفت.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2,448 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>