نشست هم اندیشی سمن ها و خیرین حوزه سلامت با حضور قائم مقام وزیر بهداشت در امور مشارکت های اجتماعی در دانشگاه علوم پزشکی

دکتر طاهر احمدی :
تعامل میان سازمان های مردم نهاد و خیرین حوزه سلامت با دانشگاه علوم پزشکی ستودنی است و با حمایت سمن ها توانسته ایم به بسیاری از مشکلات فائق آییم.

در چند سال اخیر بیش از ۲۶ میلیارد از سوی خیرین به حوزه سلامت و درمان کمک شده است.

آقای قربانی دبیر سمن های حوزه سلامت نیز عنوان داشتند منابع مالی در حوزه پژوهش بسیار اندک است و انتظار میرود در برنامه ششم توسعه به امر پژوهش توجه ویژه شود.

واگذاری پروژه ها به سمن ها
تسهیل شدن قوانین در صدور مجوز
و حضور نماینده سازمان های مردم نهاد در شورای سلامت کشور از مواردی بود که اشاره شد.
دبیر سمن های شبکه سلامت بزرگترین مشکل این حوزه را ضعف در نظارت و اجرا عنوان داشتند.

 عدم همکاری سازمان امور مالیاتی با سازمان های مردم نهاد و خیرین یکی از مشکلات عمده ای بود که از سوی خیرین عنوان شد.

دکتر بختیاری فرماندار اراک ضمن حمایت از سمن ها ، حضور آنها را در همه حوزه ها چشم گیر دانستند و تاکید نمودند در کلیه مواردی که سمن ها حضور پیدا می کنند حرکت و نگاه کارشناسی تر و نظرات آحاد مردم خواهد بود و قطعا خروجی موارد به خواسته مردم نزدیک تر خواهد بود. و توجه ویژه به حوزه خیرین در قوانین کشوری و تسهیل امور را برای فعالیتهای سمن ها را خواستار شدند.

دکتر ایازی قائم مقام وزیر در امور مشارکت های مردمی:

همواره مسئله سلامت دغدغه اصلی دولتمردان بوده است و هر چقدر به سمت توسعه یافتگی پیش رویم دغدغه سلامت نیز افزایش می یابد که خوشبختانه موضوع سلامت یکی از الویت های اصلی در دولت تدبیر و امید می باشد .

فرهنگ سازی و آموزش در کاهش معضلات حوزه سلامت نقش اساسی دارد و نقش عمده را مشارکت های مردمی بر عهده دارد و این در حالی است که متاسفانه نتوانسته ایم در جذب فعالیت ها و مشارکت های داوطلبانه موفق عمل کنیم .

ایشان همچنین به مسئولیت نقش بنگاه های اقتصادی اشاره نمودند که باید در مقابل سهم آلایندگی خود مسئولیت پذیر باشند و نقش خود را در حوزه سلامت و امور فرهنگی ایفا نمایند و  از سازمان های مردم نهاد و اصحاب رسانه خواستند که در این حوزه مطالبه گر باشند.

در پایان جلسه به پاس تعامل ارزنده جناب آقای دکتر طاهر احمدی با سازمان های مردم نهاد و اقدامات شایسته ایشان در حوزه سلامت توسط خانه سمن ها و شبکه سلامت از ایشان تقدیر گردید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

3,328 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>