نشست هم اندیشی شبکه محیط زیست استان مرکزی با آقای مهندس درویش مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان

نشست هم اندیشی شبکه محیط زیست استان مرکزی با آقای مهندس درویش مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست کشور و آقای جلالوندی مدیر کل دفتر ارزیابی سازمان محیط زیست با حضور آقای دکتر حسین آخانی امروز مورخ ۲۶ تیر برگزار گردید .
دکتر آقاخانی رئیس شبکه محیط زیست ضمن خوش آمد گویی به مهمانان جلسه بیان داشتند اگر چه تعداد سمنهای حوزه محیط زیست در استان مرکزی اندک است اما تلاش شده به صورت کیفی در این حوزه فعالیت صورت پذیرد و همدلی خوبی بین سمنها وجود دارد .
در ادامه جلسه هر یک از حاضرین در جلسه به بیان مشکلات و معضلات موجود در حوزه های مختلف محیط زیست در سطح استان پرداختند و سوالات خود را مطرح نمودند.
آقای مهندس درویش نیز در صحبت های خود عنوان داشتد یکی از منسجم ترین شبکه ها در کشور شبکه استان مرکزی است که می تواند به عنوان الگویی برای شبکه های سایر استان مطرح شود .که دلیل اصلی آن را می توان اتحاد , همدلی , روحیه مطالبه گری قوی و حرفه ای حرفه ای عمل کردن سمنهای استان مرکزی دانست .
ایشان مهمترین ویژگی یک فعال محیط زیست را ناامید نشدن از هدف خود عنوان و افزودند یک داوطلب و فعال محیط زیست باید پویا بوده و بیشتر اهل شنیدن باشد تا سخن گفتن .
در ادامه بیان داشتند اهمیت محیط زیست و نگاه ما به آن باید مانند نگاه ما به عزیزانمان باشد. فعالین محیط زیست را به عنوان مهمترین خیرین مطرح اند چرا که از گیاهان , جانورران و موجودات زنده حمایت کرده و از آنها حفاظت می کنند .
درویش افزودشبکه محیط زیست باید در سیاست های کلان بدون نگاه های سیاسی و جناحی باید نقشه راه ارایه دهد چرا که اگر بودجه کشور در مسیر حفاظت و جلوگیری از آلودگی آب و خاک و هوا صرف شود مطمنا اکثر بیماری هااز جمله سرطان از بین خواهد رفت.
در ادامه آقای مهندس جلالوندی نیز فرمودند محیط زیست در استان و در کشور یک سیر قهقرایی داشته است با این حال نباید ناامید شد و باید به سمت جلو حرکت کرد .ذات و ویژگی کارهای اجرایی محیط زیست از جمله ارزیابی های زیست محیطی صورت گرفته این است که فیزیکی و قابل مشاهده نیست . اگر می خواهیم مشکلی از محیط زیست حل شود باید جایگاه آن را در مجلس شورای اسلامی تقویت کنیم .
در پایان نیز آقای دکتر آخانی بیان داشتند بیماری طاعون در هفتاد قله باید از نظر علمی بررسی شود تا عامل اصلی انتقال بیماری مشخص گردد. اگر طبیعت ما به معنای واقعی حفاظت شود در اثر حواث پیش آمده مشکلی برای تنوع زیستی ما به وجود نخواهد آمد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

3,956 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>