نشست کمیسیون بین الملل خانه سازمان های غیردولتی استان مرکزی با مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استان

غلامرضا فتح‌آبادی در نشست کمیسیون بین‌الملل خانه سازمان‌های مردم نهاد استان‌مرکزی با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت سمن‌ها در ارتباطات بین‌المللی اظهار داشت: باید در راستای  رشد و توسعه اقتصادی بتوانیم از ظرفیت سمن‌های استان استفاده کنیم و این مهم با توانمندسازی سمن‌ها در ارتباطات بین‌المللی محقق می‌شود.

وی افزود: با توجه به رشد و شکوفایی اقتصادی و پیشرفت فناوری ارتباطی باید بتوانیم در عرصه بین‌امللی حرفی برای گفتن داشته باشیم و در این عرصه بتوانیم از ظرفیت سمن‌ها استفاده کنیم و بتوانیم در کشورهای دیگر ریشه خود را محکم‌‌تر کنیم.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی تصریح کرد: سمن‌ها به عنوان تشکل‌های مردمی که دارای فعالیت‌های ویژه‌ای هستند اگر توانمند شوند می‌توانند به فعالیت‌های درون مرزی و برون مرزی به عنوان سفیران حفظ و اشاعه فرهنگی و اجتماعی گام بردارند و در راستای رشد و توسعه این مهم  با جدیت ورود کنند.

فتح‌آبادی با اشاره به محورهای مهم برای سمن‌ها در مراودات بین‌المللی گفت: سمن‌ها باید در این راستا بتوانند از مزایا و خدمات  مقام مشورتی سازمان ملل بهره‌مند شوند که در این راستا در استان مرکزی اقدامات خوبی انجام شده و به همین منظور برنامه راهبردی با جدیت در خانه سازمان‌های مردم نهاد در حال تدوین است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین سیاست دولت تدبیر و امید این بوده تا بتواند از ظرفیت سمن‌ها در مباحث اجرایی و نظارتی استفاده شود که به همین منظور در استان مرکزی‌سمن‌ها درقالب ۸ شبکه در راستای عملیاتی کردن این هدف مهم دولت فعالیت دارند.

مدیرکل امور اجتماعی‌و فرهنگی استانداری مرکزی ادامه داد: در حال حاضر در دنیا بیش از ۳ هزار سمن دارای مقام مشورتی نهادهای بین‌المللی هستند که این مهم در ایران برای ۴۲ سمن وجود دارد و استان مرکزی باید در این راستا با جدیت بیشتری گام بردارد تا بتواند به این مهم دست پیدا کند.

فتح‌آبادی با اشاره به اینکه باید بتوانیم از تجربیات سمن‌های موفق دنیا استفاده کنیم عنوان کرد: این اقدام یکی دیگر از برنامه‌های مهم و کلیدی در حوزه ارتباطات بین‌الملل سمن‌ها و توانمندسازی آنها است وجذب کمک‌های خیران بین‌المللی از دیگر موارد مهمی‌است که باید در حوزه ارتباطات بین‌المللی تشکل‌های غیردولتی مورد توجه قرار گیرد و با جدیت دنبال شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2,104 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>