کارگاه‌ دو روزه توانمندسازی ترویج یا حمایتگری و رایزنی در سازمان های مردم نهاد در اراک برگزار شد.

کارگاه‌ دو روزه توانمندسازی ترویج یا حمایتگری و رایزنی در سازمان های مردم نهاد توسط دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری -حمایت مرکز امور سازمان‌های مردم نهاد وزارت کشور و با همکاری خانه سازمان های غیردولتی استان مرکزی در ۱۷ و ۱۸ مرداد ماه برگزار داد.

در راستای توانمندسازی سمن‌ها کارگاه ترویج یا حمایت‌گری و رایزنی به مدت دو روز در دو کارگاه به صورت همزمان با حضور کاظم متولی و دکتر زارعی به عنوان تسهیل‌گران برگزار شد. 

افزایش مهارت در استفاده از ابزارهای رایزنی و ترویج در برنامه‌‌ریزی مشارکتی و آشنایی با مدل‌های رایزنی، نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در آن و توان‌افزایی در طراحی یک برنامه حمایتگری و رایزنی در حوزه اجتماعی اهداف برگزاری این کارگاه بود.

در کارگاه‌های مذکور سمن‌های استان مرکزی با نحوه انجام رایزنی و ترویج موثر آشنا شدند که با این توانمندی بتوانند مباحث و موضوعات جامعه هدف سازمان‌های مردم نهاد خود را با قدرت بیشتری پیگیری کنند.

انتخاب هدف، در نظر گرفتن برنامه مشخص و زمان‌بندی شده جهت تحقق هدف تعیین شده، ارتباط با مسئولین مرتبط با جامعه هدف از جمله ملزومات فعالیت سمن‌ها معرفی شده که در این کارگاه مورد توجه قرار گرفت.

تعامل نمایندگان سمن‌ها، به اشتراک گذاشتن تجارب، نقد و بررسی نظرات و راهکارها و پرداختن به تجارب سمن‌های موفق کشور و خارج از کشور از جمله اقدامات موثر جهت آگاهی سمن‌ها از چگونگی پیگیری مطالبات جامعه هدف خود و از نکات مثبت این کارگاه دو روزه بود. 

این کارگاه به همت استانداری استان مرکزی، و با مشارکت خانه سازمان‌های مردم نهاد استان مرکزی برگزار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

493 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>