نشست هم اندیشی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با نمایندگان سمن های محیط زیستی 🍃
نشست هم اندیشی سمن های محیط زیستی استان مرکزی با حضور دکتر سعید محمودی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی، محمدی دبیر شورای مرکزی خانه ی سازمان های مردم نهاد استان، جلیلی دبیر شبکه زیست محیطی استان و روسای ادارات آموزش و پژوهش و روابط عمومی در سالن کنفرانس اداره کل حفاظت محیط زیست استان برگزار گردید.
❇️مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی در این نشست بر تقویت ارتباط با سازمان های مردم نهاد زیست محیطی تاکید و بیان کرد: یکی ازمشکلات و دغدغه های بشر امروزی مواجهه با مشکلات حاد زیست محیطی است که رفع این مشکلات نیازمند مشارکت همگانی به خصوص سمن ها است.
❇️وی با اشاره به این که مهمترین رسالت تشکل‌های محیط زیستی تغییر نوع نگرش مردم به حوزه‌های مختلف محیط زیست است، افزود: نهادهای مردمی حفاظت محیط زیست جریان های داوطلبانه و خودجوشی هستند که در جهت حفاظت از محیط زیست در چند سال اخیر به پا خواسته اند و نقش تقویتی مهمی را در جهت مشارکت همگانی برعهده دارند.
❇️مدیرکل محیط‌ زیست استان مرکزی با بیان اینکه محیط زیست استان مرکزی تنها به شهر اراک خلاصه نمی‌شود و مشکل شهر اراک نیز فقط آلودگی هوا نیست، تاکید کرد: مشکلات دیگری در سایر شهرستان های این استان نیز وجود دارد که محیط زیست استان در راستای حل آنها با تمام توان قدم بر می دارد.
❇️دبیر شبکه منابع طبیعی و محیط زیست گفت، شرایط ایجاد یک شبکه از سمن‌های فعال در زمینه‌های محیط زیست و منابع طبیعی استان مرکزی هم‌افزایی، جلوگیری از هدر رفت پتانسیل‌های موجود و پیشگیری از فعالیت‌های هم‌عرض بوده و بستری مناسب را برای تعامل بین بخش دولتی و سازمان‌های مردم‌نهاد فراهم می‌آورد.
❇️دکتر جلیلی عنوان کرد: شبکه منابع طبیعی و محیط زیست استان مرکزی با ایجاد ساختاری قانونمند تلاش دارد قانون‌مداری و حرکت در مدار قانون حاکم بر جمهوری اسلامی ایران را در تمامی فعالان این بخش نهادینه کند، زیرا لازمه‌ی تشکیل و رهبری یک سازمان مردم‌نهاد تبعیت و تمکین به قوانین موجود در کشور است.
جلیلی اضافه کرد: با توجه به تسریع عملکرد شبکه در جذب نیروهای متخصص و متعهد داوطلب در حوزه‌های محیط زیستی، منابع طبیعی، امنیت محیط زیست شهری و همچنین تمامی بخش‌هایی که به صورت میان رشته‌ای می‌توانند به حفظ، حراست و اعتلای محیط زیست استان مرکزی و کشورمان یاری رسانند آمادگی خود را به تمام نهادهای ذی‌صلاح و متولیان بخش‌های مرتبط برای همکاری، مشاوره و راهبری اعلام می‌کنیم.
❇️در ادامه نمایندگان تشکل های زیست محیطی استان با بیان مساله و مشکلات موجود در شهرستان های استان، آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری با اداره کل حفاظت محیط زیست در امر حفاظت بهتر و موثرتر از محیط زیست اعلام نمودند.
❇️موضوع ایجاد فضای سبز با هدف کاهش آلایندگی هوای اراک، برنامه مدیریت زیست بومی تالاب میقان، طرح جامع کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک، مشکلات زیست محیطی معادن استان، مباحث صنایع بزرگ آلاینده حریم شهر ها و… از جمله مواردی بود که در این نشست مطرح شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

3,956 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>